Turystyka w Gminie Brzeźnica

Wodowanie galara

galar-male31 maja 2014 roku w Łączanach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na przystani kajakowej został zwodowany galar. Trzeba podkreślić, że został on wykonany na wzór podobnych statków rzecznych, jakich używali flisacy w Łączanach w XIX wieku. Jednostka liczy 10,5 m długości i 3,5 m szerokości co stanowi nieco pomniejszoną wersję oryginalnych galarów. Po okolicznościowych mowach odbito od przystani kajakowej i przeprowadzono inauguracyjny flis. Grupa uczestników, w której byli m.in.: Bogusław Antos – Wójt Gminy Brzeźnica, Czesław Wójcik – były flisak, Jarosław Kałuża z Instytutu Multimedialnego z Krakowa, Bogdan Szpila – dziennikarz Kroniki Beskidzkiej oraz budowniczy galara Wacław Witkowski przepłynęła łączański odcinek Wisły.

FOTOGALERIA

MATERIAŁ WIDEO

.

Więcej…

 

Powstają nowe atrakcje turystyczne w Łączanach

ornitologiczna-malaGmina podejmuje szereg inicjatyw w celu zwiększenia atrakcyjności oferty turystycznej. Już niedługo Łączany przyciągać będą nie tylko amatorów kajakarstwa, ale swoje rewiry znajdą tam również miłośnicy ptactwa. Przy łączańskim stopniu wodnym na wyznaczonej wiele lat temu ścieżce ornitologicznej powstanie, wzorowana na jej bazie, nowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.

.

Więcej…

 

Militarne atrakcje Kossowej

bunkry-maleOd niedawna w miejscowości Kossowa w pobliżu Ośrodka Zdrowia zwiedzać można powojenne bunkry. Do niedawna zasypane zarośnięte drzewami i zapominane teraz dzięki zaangażowaniu pasjonatów i władz samorządowych odkryte na nowo – oczyszczone i oznakowane. Zapraszamy wszystkich pasjonatów atrakcji militarnych do odwiedzenia Kossowej.

Czytaj więcej

.
 

Zapraszamy na łowisko

pod debem -maleŁowisko wędkarskie „Pod Dębem” w Paszkówce zaprasza na nowy sezon wędkarski. W tym roku łowisko czynne od 1.04 do 31.10.2014r. Zapraszamy do korzystania z łowiska i aktywnego spędzania wolnego czasu. Już niedługo dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rybackiego ruszy modernizacja łowiska mająca na podniesienie jego atrakcyjności. Wyremontowane zostaną altany a wokół zalewu powstaną ścieżki spacerowe. Przypominamy również, że na terenie łowiska znajdują się miejsca parkingowe, plac zabaw oraz miejsca do grillowania.

.
 

Rynek w Pobiedrze

pobiedr-malyNowe miejsce do wypoczynku powstało w Paszkówce. Alejki spacerowe, ławeczki, altana czakają na mieszkańców i turystów. Urocze miesjce spacerowo powstało również w ogrodzie przy budynku parafialnym. Można tam spędzić czas w ciszy i spokoju nad niewielkim stawem.

.
 
Więcej artykułów…
Aktywna Rekreacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Publikacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odsłon : 111886